« Powrót do aktualności

Frankowicze w czasie pandemii koronawirusa

Epidemia koronawirusa uderzyła w polską gospodarkę. Problemem stał się kredyty, szczególnie te zaciągnięte we frankach. Frankowicze muszą mierzyć się ostatnio z problemami dotyczącymi niepewności o miejsca pracy i miesięczne wpływy, na domiar złego muszę mierzyć się z osłabieniem złotego, a przez to z wyższym kursem franka szwajcarskiego. 

Można zauważyć, że tylko od początku marca do ostatniego tygodnia, kurs franka szwajcarskiego wyraźnie wzrósł. Oznacza to, że ktoś, kto płaci raty kredytu we frankach, musi dopłacać do każdej raty. Frankowicze poza wyższym kursem, muszą zmierzyć się także z problemami wszystkich polaków - czyli mniejszymi zarobkami, przestojami oraz niższymi wpływami. 

Z przykrością musi stwierdzić, że zaoferowane przez banki wakacje kredytowe nie są żadną pomocą dla Frankowiczów. Jest to zwykła prolongata, na której banki niedługo sporo zarobią!

Nie bój się wzrostu CHF. Sprawdź swoją umowę! W CNiF oferujemy bezpłatną konsultację telefoniczną i mailową. Podejmij decyzję czy chcesz inwestować dalej w swój kredyt.

W CNiF czekamy na Twoje pytania! 
Problemy Frankowiczów w czasie pandemii koronawirusa. W CNiF uzyskasz pomoc!

Centrum Nieruchomości i Finansów - Częstochowa

Biuro

Al. NMP 29

42-200 Częstochowa

biuro@cnif.pl

Telefon: +48 507 090 517