« Powrót do aktualności

Rynek nieruchomości po pandemii

Pandemia wywołana przez wirusa COVID-19, mocno wpłynęła na rynek nieruchomości w Polsce. Jak zmienią się ceny nieruchomości w najbliższym czasie? Eksperci nie potrafią tego dokładnie przewidzieć, według Emmerson Evalution ceny mieszkań w naszym kraju spadną, jednak spadek ten nie będzie trwały. Ponoć nieruchomości po dwóch latach od obecnej epidemii mogą być aż o 30% droższe! Zatem, czy warto inwestować na rynku nieruchomości w czasie kryzysu?
 

Nieruchomości — jak zachowają się ceny na rynku?

Według opinii deweloperów — obecne ceny nieruchomości nie spadną, a przynajmniej oni, nie zamierzają ich obniżać, nie mając ku temu żadnych podstaw. Analitycy i ekonomiści przekonują, że możliwy jest spadek cen mieszkańtylko jak podkreślają — nie wiadomo dokładnie kiedy. Przez tę niepewność wiele osób zadaje sobie pytanie, czy zakup mieszkania się opłaca, czy lepiej poczekać? Aby, przybliżyć rozwiązanie tego problemu przygotowaliśmy analizę prognozy Emmerson Evalution.

Według prognozy przygotowanej przez największą polską firmę na rynku profesjonalnej wyceny nieruchomości w następnych dwóch latach ceny nieruchomości w Polsce będą spadać o kilka procent rocznie, co w sumie miałoby się przełożyć na kilkunastoprocentowy spadek w okresie do dwóch lat.

Jak zmienia się rynek nieruchomości po pandemii?

Emmerson Evalution podkreśla, że bessa dotycząca zakupu mieszkań może utrzymać się nawet do dwóch lat. Pamiętajmy jednak, że rynek nieruchomości to nie tylko mieszkania — zaliczamy do niego również domy oraz działki, które według ekspertów mogą przeżywać teraz najlepszy okres. W ostatnich tygodniach odnotowaliśmy wzrost zainteresowania zakupem działki oraz domów jednorodzinnych. Można przypuszczać, że część tych Klientów, wcześniej rozglądała się za mieszkaniem.

Zmiana zainteresowania na rynku nieruchomości dotyczy również powierzchni oczekiwanych przez Klientów. Zauważamy wyraźny wzrost metrażu pożądanego przez Klientów — potencjalni nabywcy nieruchomości, wybierają teraz powierzchnie średnio od 60 do 100 mkw większe niż przed pandemią.

Jakie finansowanie nieruchomości wybrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie finansowanie nieruchomości wybrać po pandemii wirusa. Obecnie w lepszej sytuacji są kupujący dom lub działkę z własnymi zasobami gotówki, lub zdolnością kredytową. Według internetowych źródeł popyt na zakup nieruchomości wciąż jest duży, jednak barierą mogą być nowe kryteria udzielania kredytów, ponieważ zostały podniesione wymagania odnośnie do wkładu własnego — do ponad 20 procent, w zależności od banku.

Pomocne w wyborze finansowania będzie dla Państwa nasze biuro nieruchomości. W naszej ofercie znajdują się nie tylko wysokiej klasy nieruchomości, ale również pomoc odnośnie finansowania. W ramach naszej kompleksowej obsługi Klienta zapewniamy doradztwo w zakresie finansowania zakupu wybranych przez Państwa nieruchomości. Szeroka gama banków, z którymi współpracujemy, na pewno pozwoli wybrać dla Państwa najkorzystniejszą ofertę kredytową.

Skorzystaj z oferty Centrum Nieruchomości i Finansów w Częstochowie.

Centrum Nieruchomości i Finansów - Częstochowa

Biuro

Al. NMP 29

42-200 Częstochowa

biuro@cnif.pl

Telefon: +48 507 090 517